A magyarországi energiaipari vállalatok között elsőként megszerzett, független nemzetközi ESG-minősítés egyfajta kötelesség is az ALTEO számára: kötelesség arra nézve, hogy egyre nagyobb erőfeszítéseket tegyen a társadalmi felelősségvállalás és fenntarthatóság terén. Ennek részeként hirdeti meg a vállalat immár hagyományosan – a Civil Impact Nonprofit Kft-vel közösen – nyílt pályázatát, amelynek győztesei az ALTEO üzleti partnereinek szánt karácsonyi reprezentációs keretét kapják meg támogatásként.
A pályázaton az idén is két kategóriában lehetett indulni. A hideg hónapokban jelentkező fűtési problémák enyhítését célzó támogatási összeg az AppArt Egyesületé lett, míg az energiahatékonysági korszerűsítésre és fejlesztésekre szánt keretet a Csodaműhely Egyesület nyerte el.
Az AppArt Egyesület 2005 óta tartja fenn a MáSzínházat, amely színvonalas, innovatív, a közönség és a szakma által is elismert inkluzív előadásokat hoz létre. Ezekben egyenrangú partnerként tekintenek az értelmi fogyatékkal élő színészekre és melyek láthatóvá teszik a sokszínűségben rejlő értékeket Ez egybevág az egyesület pedagógiai és művészeti munkájának alapvetésével, amely szerint a színház közösségének értelmileg akadályozott és autizmussal élő tagjai olyan egyének, akiknek megvannak a saját adottságaik és személyiségük – a fogyatékosságuk csupán egy a számos tulajdonságuk közül.
A karácsonyi pályázaton elnyert támogatást a MáSzínház részben arra fordítja, hogy időben ki tudják fizetni annak a IX. kerületi önkormányzattól bérelt, mintegy 150m2 alapterületű, gázzal fűtött ingatlannak a fűtésszámláját, ahol szakmai programjaikat tartják. A fennmaradó összegből javítanak az ablakok és az ajtók szigetelésén, amivel legalább 20 százalékkal csökkentenék az elfogyasztott gáz mennyiségét, továbbá beszereznek négy légkondicionáló berendezést is az épület komfortszintjét javítandó.
A Csodaműhely komplex esélyteremtési programjával hátrányos helyzetű, roma származású emberek társadalmi esélyein igyekszik javítani, az érintettek minél széleskörűbb bevonásával. A Csobánkán élő, közel 800 fős roma közösségnek még 2012-ben indították el Tanoda programjukat, amely azóta négy önálló esélyteremtő programmal egészült ki: a Koragyermekkori Programmal, az Életrevaló Tudás Programmal, a Felnőttképzéssel és a Civil Hálóval.
A karácsonyi pályázaton elnyert támogatással az egyesület napelemes rendszert telepít a Csobánkán található, közösségi összefogással felújított saját épületére. Ezzel már rövid távon is jelentősen, akár 50 százalékkal szeretnék csökkenteni a fűtő/hűtő klímával ellátott ingatlan rezsijét és növelni a függetlenségüket az energiaárak ingadozásától. Hosszútávon pedig modellként is felhasználják a projektet arra, hogy a programokban résztvevő családokat arra ösztönözzék, hogy saját háztartásaikban is energiatakarékosabb és környezettudatosabb megoldásokat használjanak.
Az ALTEO-nál meggyőződésünk, hogy a legjobb helyre kerültek a támogatások, hiszen azoknak tudunk így segíteni, akiknek erre a legnagyobb szükségük van. Hiszünk az összefogás erejében a kiemelkedően fontos ügyek esetében és büszkék vagyunk vállalati közösségünkre, amelyben a társadalmi szerepvállalás és a fenntarthatóság túlmutat a szavakon és konkrét cselekvési formákat ölt.