Méretugrás az ALTEO hulladékgazdálkodási üzletágában

2023. november 1.-jével változik az ALTEO Nyrt. adószáma!
2024.12.20

A mai napon az ALTEO újabb mérföldkőhöz érkezett: üzletrész adásvételi szerződést írtunk alá az ÉLTEX Kft., a hazai hulladékgazdálkodási és újrahasznosítási piac egyik meghatározó szereplőjének megvásárlásáról.
A tranzakció eredményeként az ALTEO az ÉLTEX üzletrészének 100%-os tulajdonosává válik a szerződésben foglalt zárási feltételek maradéktalan teljesülésekor. 

A több mint 30 éve működő ÉLTEX Kereskedelmi és Fuvarozó Kft. a körforgásos gazdálkodás egyik meghatározó magyarországi szereplője, amelynek fő tevékenységei közé tartozik az elektronikai hulladékok, valamint egyéb veszélyes és nem-veszélyes hulladékok kezelése, szállítása, válogatása, és az újrahasznosított anyagok piacainak felkutatása.

Simon Anita, az ALTEO fenntarthatóságért és körforgásos gazdaságért felelős vezérigazgató-helyettese hozzátette: „Ezzel a felvásárlással az ALTEO hulladékgazdálkodási üzletága az anyagáramok még jelentősebb részének kezeléséhez, körforgásba való visszakerüléséhez tud majd hozzájárulni és a jelenlegi tevékenység kiegészülve az ÉLTEX Kft. üzleti modelljével magasabb szintű kontribúciót teremt  arra, hogy a technológia fejlesztések révén az elektronikai, illetve energetikai hulladékokat is minél nagyobb arányban tudjuk újrahasznosítani. Nem utolsó sorban az ALTEO energetikai tevékenységéhez kapcsolódó szinergialehetőségeket is még hatékonyabban tudjuk majd kiaknázni, például olyan tevékenységekkel, mint azakkumulátorok vagy az elhasználódott napelem komponensek gyűjtése és feldolgozása.”

Az üzletrész adásvételi szerződés zárási feltételeinek maradéktalan teljesülésére, és ezzel a tranzakció zárására várhatóan a 2025. folyamán kerül sor.

A tranzakcióval az ALTEO hulladékgazdálkodási üzletága, valamint a körforgásos gazdálkodásban betöltött szerepe is új szintre lép.💚

 

FacebookTwitterLinkedIn